Стипендії родини Футей

Студентський стипендійний фонд родини Футей засновано у 2020 році з метою заохочення та матеріальної підтримки талановитих студентів і студенток магістерської програми «Право».

Щорічно конкурсна комісія визначає двох лауреатів/лауреаток конкурсу (по одному/одній з тих, хто навчається на першому і другому роках), які старанно навчаються і перебувають у скрутному матеріальному становищі, з урахуванням таких критеріїв:

1) вступний рейтинг не нижче 181 для студентів/студенток 1 року навчання або навчальний рейтинг не нижче 81 – для студентів/студенток 2-го року навчання;

2) проведення наукового дослідження в межах магістерської курсової або кваліфікаційної роботи з конституційного або міжнародного публічного права;

3) володіння англійською мовою на рівні не нижче В2 за шкалою CEFR (upper-intermediate);

4) походження з Тернопільської або Івано-Франківської областей (в разі відсутності претендента/претендентки, який/яка походить із зазначених областей і відповідає вказаним вище критеріям, допомога може надаватись вихідцям зі Львівської області)

Лауреату/лауреатці конкурсу виплачується благодійна допомога в українських гривнях у сумі, що еквівалентна 1000 доларів США у перерахунку за офіційним курсом обміну валют, встановленим НБУ на день прийняття конкурсною комісією рішення про надання такої допомоги.

Для участі у конкурсі претенденти надсилають на адресу law@ukma.edu.ua заяву на участь у конкурсі, Curriculum Vitae та мотиваційний лист. Форма заяви – довільна із зазначенням детальної інформації відповідно до критеріїв визначення переможця. До заяви додаються документи (їх копії), що підтверджують виконання критеріїв визначення переможця (за потреби).

Фундатором Фонду є почесний доктор НаУКМА, суддя Федерального Суду Претензій (США), гостьовий професор НаУКМА д-р Богдан Футей.

Суддя Футей народився в Україні 28 червня 1939 року. Його було висунуто на посаду Судді Федерального Суду Претензій Сполучених Штатів Америки 30 січня 1987 року. Він закінчив Western Reserve University, отримавши 1962 року ступінь бакалавра, а 1964 року – ступінь магістра; він здобув ступінь Доктора права 1968 року у Cleveland Marshall Law School.

Суддя Футей раніше працював Головою Комісії з врегулювання закордонних претензій Сполучених Штатів (Foreign Claims Settlement Commission) з травня 1984 року до свого призначення на посаду Федерального Судді.  До цього у 1975-1984 роках він був партнером юридичної фірми „Базарко, Футей та Оришкевич”; у 1974-1975 роках – Виконавчим Асистентом Мера Клівленда; у 1972-1974 роках – Головним Заступником Прокурора міста Клівленд; у 1968-1972 роках – партнером юридичної фірми „Футей та Раковський”.

Суддя Футей одружений на Мирославі Фур та має трьох дітей: сина Андрія та двох доньок – Лідію та Дарію.  Він є членом Асоціації Адвокатів Округу Колумбія, Американської Асоціації Адвокатів та Асоціації Українських Адвокатів Америки.  Він має ліцензію практикувати право у штаті Огайо, Окружному суді Сполучених Штатів для Північного Огайо, в Окрузі Колумбія, а також у Верховному Суді Сполучених Штатів.

Суддя Футей є Госьтовим Професором з юридичної компаративістики в правничий школі Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” та Професор з конституційного права в Українському Вільному Університеті в Мюнхені, читав лекції в Університеті Пассау (Німеччина), а також у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Прикарпатському університеті (Івано-Франківськ) та Закарпатському державному університеті (Ужгород).

Нагороди та відзнаки:

 • Людина року (Нагорода за Досягнення), Український Інститут Америки, 1987 рік;
 • Doctoris Juris Honoris Causae (Почесний доктор юриспруденції), Український Вільний Університет, Мюнхен, Німеччина, 1990 рік;
 • Нагорода Свободи (Freedom Award), Рух Американський Національностей штату Огайо (American Nationalities Movement of Ohio), 1990 рік;
 • Нагорода Президента України (Медаль з відзнакою), 1995 рік;
 • Почесний ступінь Доктора Наук, Прикарпатський університет, Івано-Франківськ, 1999 рік;
 • Відзнака Президента України „Орден за заслуги ІІ ступеня”, 1999 рік; Українець року (категорія „Професійна служба”), Українське Технологічне Товариство міста Піттсбург, 2001 рік;
 • Нагорода Верховенства права, Асоціація Українських Адвокатів Америки, 2002 рік;
 • Почесний ступінь Доктора Юридичних Наук, Закарпатський державний університет, Ужгород, 2002 рік;
 • Нагорода імені Джеймса Медісона, Федеральний Суд Претензій США, 2006 рік;
 • Почесний ступінь Доктора Наук, Національний Університет “Києво-Могилянська Академія”, Київ, 28 червня 2007 року;
 • член Національної Комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Указ Президента України 238/2009 від 13 квітня 2009 року;
 • Шевченківська Грамота Волі, Український Конгресовий Комітет Америки, 29 вересня, 2012 року,
 • Медаль Св. Володимира «За Заслуги»,  Світовий Конгрес Українців, 20 серпня 2013 року;
 • член Конституційної Комісії, Указ Президента України 273/2015 від 31 березня 2015 року.

Лауреати:

 • 2020 рік Анастасія Равлик та Михайло Янишівський
 • 2021 рік – студентка 1-го навчання магістерської програми «Право» Юлія Кульба, студент 2-го року навчання магістерської програми «Право» Михайло Костинюк.
 • 2023 Курник Оксана-Валентина