Завершилася Літня школа «Право в Німеччині»

Щорічно з 2007 року Факультет правничих наук НаУКМА у співпраці з професорами та викладачами Гейдельберзького університету (Німеччина), університету Майнц (Німеччина) та Інституту німецького права Ягеллонського університету (Польща) проходить Літня школа «Право в Німеччині». Цьогоріч літня школа відбувалася онлайн із 3 по 21 липня. Слухачі, які успішно склали навчалися та склали іспити, отримали сертифікати.

До участі в Літній школі запрошуються викладачі, аспіранти та студенти старших курсів вищих юридичних навчальних закладів та юридичних факультетів. Усі кандидати проходять конкурсний відбір.

Робочою мовою Літньої школи є німецька, тож від учасників вимагається рівень володіння не нижче за Mittelstufe.

Упродовж першого тижня учасникам пропонується курс вдосконалення німецької мови для правників. Наступні два тижні присвячені власне вивченню німецького права.

Викладачі Літньої школи використовують німецьку методику. Учасники активно опрацьовують кейси, пов’язані з європейським та німецьким правом.

Літня школа була тісно пов’язана із серією комунікативних заходів між Україною, Німеччиною та Польщею. Кращі випускники отримують можливість взяти участь у науковому семінарі «Тріалог», який щорічно проводиться в університетах Німеччини (університети Гайдельберг та Майнц), Польщі (Ягеллонський університет) та України (НаУКМА).

До організації літньої школи та наукового семінару залучені викладачі Могилянки, зокрема:

Євген Звєрєв — старший викладач кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права;
Роксолана Ханик-Посполітак — завідувачка кафедри приватного права, координаторка наукового семінару «Тріалог»;
Іван Яцкевич — заступник декана, доцент кафедри приватного права, координатор Літньої школи;

Ідеєю Літньої школи є популяризувати право ЄС в Україні, зміцнювати зв’язки із європейськими партнерами, а також знайомити слухачів Школи з німецькими методиками викладання права.

Нагадаємо, що на факультеті правничих наук діє Інститут німецького права, який є одним із перших і провідних інститутів наукових досліджень та викладання німецького права в Україні.