Катерина Анішкевич: «Люди творять інституції, а не навпаки»

Катерина Анішкевич, випускниця бакалаврської програми «Право» 2022 р.

[…] Вже рік як я Бакалавр права з відзнакою. Цей статус – не про папір і не про приміщення, не про оцінки та кредити – це про час, про частинку життя, яке ти проводиш в певній спільноті.
Могилянка стала місцем, де я так і не знайшла відповіді на багато своїх запитань (і ви швидше за все не знайдете), однак я почала нарешті правильно ставити запитання. Я думаю значно глибше, ніж колись.
Люди, з якими я вчилася, дали мені дуже сильне відчуття конкуренції та водночас натхнення, яке “пушить” мене до сьогодні. […]
Люди творять інституції, а не навпаки – і в цьому весь шарм Могилянки. Це про жорсткість системи навчання разом з людьми, які хочуть її підкорювати, а не шукати приводу уникнути труднощів. Це про пахарство в хорошому сенсі слова.
Мабуть, я б не хотіла вчитися в надто поблажливому середовищі, бо воно не має нічого спільно з реальними обставинами. Могилянка відтворювала реальність, тому першу роботу мені було знайти справді просто.
Цей університет був і залишається проукраїнським. Будучи зі Львова, я відчувала себе наче у своїй тарілці. Думаю, такого б не було в інших університетах Києва ще 5 років тому, коли я вступала.
Моя Альма – це про принципи студентів і наших викладачів. Мабуть, це найцінніше, що ми маємо, і чим я надзвичайно пишаюся. Наші студенти не боялися боротися на Майдані та на будь-якому іншому фронті. На жаль, зараз ця боротьба забрала багатьох з них. […]
Якщо людина хоче стати правником, а особливо правником, який хоче і може працювати з українським контекстом з призми як міжнародного, так і українського права – бакалаврат Могилянки – це дуже вдалий вибір.
Тут не тільки розвинуте Moot Court Society (а якщо є бажання стати правником – то це дуже важливий аспект), а й викладачі, в яких за спиною серйозні кейси (а це важливо, бо Львів не дає поки таких масштабних перспектив як Київ в правовому аспекті).
Моя Альма дала мені найкращих друзів, дала час на роздуми, стимулювала критично мислити. Зараз я долаю багато перешкод завдяки досвіду, який дав мені мій університет.
Водночас вибір університету – це не “вибір усього життя”, це спроба в певному віці, зважаючи на пріоритети, бажання та можливості. Але якщо є можливість стрибнути вище – скористайтеся цим.