ХІІ форум розвитку громадянського суспільства «Що дасть нам силу»

Справжньою родзинкою ХІІ Форуму розвитку громадянського суспільства «Що дасть нам силу», що відбувся в Києві 5 грудня, стала зустріч Читацького клубу, які проводяться Києво-Могилянською школою врядування імені Андрія Мелешевича факультету правничих наук і Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів у межах різних навчальних і просвітницьких заходів.

Цю зустріч було присвячено книзі Себастьяна Юнґера «Плем’я. Про повернення з війни і належність до спільноти». Хоч вона й містить лише 128 сторінок, кожна з них спонукає до роздумів. Роздумів про суспільство та жагу віднайти світло в найтемніші часи, спільноти під час війни і після повернення військових.

Виступаючи цьогоріч на Рішельє-форумі, автор висловив підтримку Україні «з тієї дуже простої причини, що відстоює людську гідність і свободу». За його словами: весь світ переконаний, що ми переможемо; це єдино можливий результат у цій війні; одного дня ми зустрінемось на мирних вулиця наших міст.

«Раджу цю книгу всім для прочитання. Вона показує, наскільки важливою для ветеранів є не просто турбота і підтримка, а відчуття належності до спільноти», – зазначив під час зустрічі Клубу Макс Зубов – ветеран, мультимедаліст Ігор нескорених-2023, випускник Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича. За словами науковиці й перекладачки книги Ольги Корнюшиної: «Плем’я» порушує набагато актуальніші питання, аніж може здатися на перший погляд; вона не тільки про повернення з війни, вона про суспільство та людей.

Присутні на засіданні Клубу – студенти, викладачі НаУКМА, військові, ветерани, волонтери, громадські активісти й державні службовці – обговорюючи книгу, визначили, що рятує в темні часи потрясінь і душевних травм. До чого тут «плем’я» і який «танець сонця» ми можемо відтворити для підтримки наших захисників та суспільної згуртованості. Що кожен із нас може зробити, щоб у майбутньому не побачити напису на стіні: «Коли було справді погано, було краще».