Відбувся Круглий стіл «Злочини РФ під час агресії проти України у світлі Римського Статуту Міжнародного кримінального суду»

16 липня 2025 року в Українському Вільному Університеті у Мюнхені і онлайн відбувся Круглий стіл «Злочини РФ під час агресії проти України у світлі Римського Статуту Міжнародного кримінального суду» (англійською мовою).
Захід був організований Центром дослідження геноциду і прав людини Факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія» спільно з Українським Вільним Університетом (Мюнхен).
Учасники Круглого столу зосередились на питаннях злочину геноциду, сексуальному насильстві у контексті збройного конфлікту, знищенні культурної спадщини та злочинах проти довкілля під час російської агресії проти України, а також на питаннях відповідальності за ці злочини в національному і міжнародному вимірах.
Були також розглянуті питання, яким чином обов’язок притягнення до відповідальності за міжнародні злочини узгодити з можливістю потенційного мирного договору для забезпечення сталого миру.
Зі вступним словом до учасників звернулися Лариса Дідковська, ректор Українського вільного університету та Володимир Венгер, декан факультету правничих наук НаУКМА. Модератором круглого столу стала доцент кафедри міжнародного та європейського права ФПвН, д.ю.н. Мирослава Антонович.
В ході роботи круглого столу було заслухано та обговорено доповіді: доцента кафедри міжнародного та європейського права Дмитра Коваля, «Сталий мир в Україні та відповідальність за злочин геноциду»; Стефана Вебера, Саарландський університет, «Групи, що перебувають під захистом згідно зі ст. 6 Римського статуту МКС»; Юлії Аносової, Гентський університет, «Національні суди чи МКС?: Національні та міжнародні виміри відповідальності за злочини сексуального насильства, скоєні під час російської агресії проти України»; Наталії Субботіної, Український вільний університет «Чи підпадає знищення культурної спадщини в Україні під дію Римського статуту?»; Володимира Гришка, НаУКМА «Знищення довкілля Росією в Україні згідно з Римським статутом: пошук відповідальності без положення про екоцид»; старшого викладача кафедри міжнародного та європейського права Максима Віщика, «Питання правосуддя за міжнародні злочини та грубі порушення прав людини в мирних переговорах між Україною та Росією та потенційна майбутня мирна угода».