Третій раунд Міжнародного конкурсу з комерційної медіації ICC

Позавчора відбувся третій раунд 19-го Міжнародного конкурсу з комерційної медіації ICС. Під час нього наші студентки Анастасія Бродько і Марія Панченко вели перемовини з командою з бразильського університету, які 13 років беруть участь у змаганнях та вже ставали фіналістами. Це був цінний для наших студенток досвід з точку зору навчання.

Третій кейс був присвячений розв’язанню непорозуміння між мережею готелів та відеоблогером, якого на ексклюзивній основі найняли для створення промо контенту для 9-ти готелів. Події розгорталися таким чином: виконання зобов’язань по створенню контенту поетапне, 1 готель в місяць, контент погоджується, публікується, оплати здійснюються. Далі сталася звична для початку конфлікту подія – “зламалася” комунікація: затримка затвердження відео, створення наступних відео з нерозумінням чи все добре, затримка оплати, відсутність комунікації зовсім. Додалися внутрішні конфлікти у мережі готелів: непорозуміння між партнерами бізнесу, загроза від появи поруч швидких конкурентів, запуск нового готелю з перевищенням бюджету, обмеження в доступних обігових коштів. Але головне – зобовʼязання не виконані, спілкування нема, лишається лише суд?

Що насправді треба сторонам спору? Відеоблогеру – визнання і повага, а також кошти для виконання інших зобов’язань у дуже короткий термін, але судове рішення не дасть потрібного результату. Мережі готелів – конфіденційність, адже виявляється, є скелет у шафі щодо підписанта договору, його повноважень та ще кількох неприємних сюрпризів від нього з коштами компанії; при цьому треба запустити новий готель, не втратити у рівнях бронювань, також зберегти інвесторів, а головне – вкластись всіма потребами в обмежений бюджет.

Як у класичній медіаційній притчі про один апельсин, коли двоє претендують на нього, хтось може забрати його повністю або можна розрізати навпіл. Але мудрість взаємовигідного рішення допомагає побачити, що коли одному треба сік, а інший хоче зробити цукати, то апельсин можна ділити не навпіл – а відділяти скоринку від серединки. Саме так з’являється магія так званого “збільшення пирога”.

Увечері після надзвичайно цікавого кейсу третього раунду змагань на учасників чекала хвилююча атмосфера оголошення фіналістів.

На жаль, команда від України не пройшла, але ми задоволені, що змогли взяти участь у змаганні, адже воно розширило рамки сприйняття правничої професії для студентів. Отриманий під час змагань досвід став дуже цінним.

Команда у складі Анастасії Бродько, Марії Панченко, Максима Баришова, Петра Бойчука, а також тренерки, старшої викладачки кафедри приватного права факультету правничих наук Могилянки, Діани Проценко – висловлюють вдячність всім, хто зробив участь можливою. 

До речі, цього року вдалось зібрати підтримку на покриття витрат участі саме тому, що змінили підхід до збору – використали стратегії краудфандингу: звернулись з проханням будь-яких великих чи малих донатів до достатньо ще молодої медіаторської спільноти в Україні, до випускників конкурсу попередніх років – Могилянка брала участь у змаганні 2008, 2009, 2011-2016 роках. Хочемо перерахувати окремо тих, хто надав допомогу, яка дозволила покрити найбільші витрати:

  • Проживання в місті проведення змагань профінансовано коштом – випускниці ФПвН НаУКМА, засновниці Law office of Zoriana Pelekh.
  • Основні транспорті витрати профінансовано Українською академією медіації в рамках Проєкту “CONSENT: підвищення в Україні ролі альтернативного вирішення спорів з фокусом на медіацію”, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, яку очолює Луїза Романадзе. 
  • Половину реєстраційного внеску на змагання профінансовано ГО “НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ МЕДІАТОРІВ УКРАЇНИ”, за що висловлюємо вдячність очільниці асоціації Катерині Наровській.
  • Решту реєстраційного внеску профінансовано завдяки підтримці Катерини Гупало – учасниці змагання 2009 р., випускниці нашого факультету, партнерки юридичної фірми Arzinger, членам клубу “Чаювання медіаторів” та його очільниці Юлії Ісаєнко.
  • Додатково транспортні витрати, добові (харчування, внутрішній транспорт), оформлення страхування, перекладів вдалось охопити завдяки внескам:  ТОВ Український  центр медіації та його засновниці та керівниці Галині Єрьоменко; Наталії Горбаль; Антоніні Черевко, випускниці нашого факультету; Максиму Маловічко, учаснику змагання 2015 р., теж нашому випускнику; Роману Ковалю, одному із засновників та керівників Українського центру порозуміння в подальшому – Інституту миру і порозуміння; Володимиру Сущенку, ексдеканові нашого факультету; Ользі Тютюн, засновниці та керівниці Commercial Mediation Group; Лілії Матвєєвій.

Команду також підтримали такі благодійники та благодійниці, як: Світлана Стадник, Юлія Першина, Світлана Ющенко, Тетяна Долінська, Олексій Ассаул, Ірина Шрамко, Роман Кіфлюк, Ганна Гоменюк, Наталія Безхлібна, Дар’я Карман, а також ще трохи анонімних донаторів. 

Також вдячні учаснику змагань 2011 р., випускнику нашого факультету Віталію Савчуку за підтримку команди в тренуваннях. 

Загальна сума зібраних коштів: 130+ тис. грн., дивовижно, що загальна сума витрат практично така ж, тому вийшли майже в нуль. Точний звіт ще готується.