19-й Міжнародний конкурс з комерційної медіації ICC

Наразі наші студентки Анастасія Бродько і Марія Панченко беруть участь у 19 Міжнародному конкурсі з комерційної медіації ICC в Парижі.

Це найбільша освітня подія року від ICC, яка триватиме з 5 по 10 лютого. Представниці факультету серед 350+ студентів та тренерів, 130+ професіоналів, багатьох волонтерів, гостей та спонсорів, які візьмуть участь у насичених 6 днях захоплюючих заходів!

48 команд з 36 країн світу змагатимуться у понад 70 навчальних сесіях з медіації, щоб стати командою-переможцем 2024 року, а також матимуть можливість відвідати тренінги, соціальні заходи та 10-й Круглий стіл ICC з медіації для професіоналів.

Учора команда з України вже взяла участь у двох відбіркових раундах, де в комерційних кейсах шукали порозуміння, послуговуючись інструментами медіації.

У першому раунді партнерами по кейсу були студенти Universitas Gadjah Mada (Iндонезія), у другому — Brickfields Asia College, (Малайзія).

У кожному раунді з двома студентськими командами працює медіатор, що має дотримуватись фасилітативного стилю ведення медіації, аби бути підтримкою у пошуку порозуміння в складному комерційному кейсі, а також двоє професійних медіаторів-суддів, які мають оцінювати команду після раунду. Одразу після гри студентам-учасникам надається зворотний зв’язок про те, що можна вдосконалити.

Змагання має цінність для становлення майбутніх професіоналів, оскільки показує , на скільки комерційні спори — це не про формальне, гроші і правові позиції, а про відносини між бізнес-партнерами, довіру, складнощі реалій комерційної сфери, крос-культурні відмінності, про долю майбутньої співпраці, яка може бути під загрозою через відсутність, брак чи помилки в комунікації, потрапляння в полон власних припущень і образ та подібне.

Усі кейси для змагань зазвичай базуються на реальних справах, в яких надавали послуги медіації професіонали, що співпрацюють з ІСС (Париж).

Перший кейс стосувався орендних відносин, коли бізнес, який має супермаркет та вишуканий ресторан під час пандемії намагався встояти та очікував більшої підтримки від орендодавця, але не отримав у тому обсязі, якого потребував, а також при цьому був ображений через нерівне ставлення, адже пільги для інших орендарів були суттєво більшими, у результаті — відсутність оплат та комунікації, борги, ризик розриву бізнес-відносин і можливої майбутньої співпраці на інших територіях, що насправді може бути дуже взаємовигідна.

Другий кейс був про виробництво і постачання продукції, що має високу популярність, але має проблеми: неправильний розрахунок обсягів продажів, культурні особливості сприйняття в іншій частині світу, проблеми з якістю, причину яких досі не вдалось встановити, необхідні зміни у договорі та зміни товару на наступні заплановані поставки. Для уникнення зустрічі в арбітражі, треба попрацювати із довірою, а це робиться не в суді.

Кожен раунд триває 85 хвилин, коли не знаєш, яким буде розвиток подій, яка інформація з’явиться на переговорному столі, як вдасться зрозуміти представників іншої культури.

Це не просто змагання, коли підготувався та виступив. Тут треба бути витривалими, гнучкими, емпатичними і стійкими у відстоюванні своїх інтересів — саме інтересів, а не позицій — також креативними і реалістичними, що знайти взаємовигідне рішення, що вдасться втілити і полагодити співпрацю між бізнесами.

Далі на учасниць чекає ще один відбірковий раунд і тоді стане зрозуміло, чи потрапили вони у фінальні раунди.

Хоч втома і напруга дається взнаки, але двоє членкинь команди Анастасія Бродько і Марія Панченко, стійко приймають виклик. Студенти від самого початку тренувалась вчотирьох, проте учасників-хлопців, Петра Бойчука та Максима Баришова, не пропустили на кордоні. Учора і сьогодні дівчата вели також перемовини з організаторами, аби уможливити участі хлопців та організувати гібридну сесію медіації, однак отримали остаточне “ні” , бо це “in person competition”, в онлайн-участі було відмовлено медіаторам, суддям та студентам-учасникам.