Зміцнення міжнародних зв’язків: делегація факультету правничих наук Києво-Могилянської академії налагоджує співпрацю зі Школою права Єльського університету

У рамках ініціативи, спрямованої на розвиток глобальної співпраці в області юридичної освіти, делегація факультету здійснила візит до Єльської школи права в Нью-Гейвені, штат Коннектикут, США.

Під керівництвом декана доктора Володимира Венгера делегація включала доктора Олексія Цельєва, докторку Марію Мельник та відвідуючу професорку Таїсу Маркус.

Візит спрямовувався на створення спільної платформи між двома школами права, охоплюючи взаємний розвиток та обмін знанням. Окрім обговорень трьох основних напрямків співпраці: юридична англійська, цифрове право, кримінальне міжнародне право та бізнес право — факультет правничих наук також запросив професорів Єльської школи права поділитися своєю експертизою з українськими студентами в рамках гостьових лекцій та воркшопів:

  • Юридична англійська
    Розуміючу важливу роль мови в юридичній професії, делегація досліджувала напрямки підвищення володіння юридичною англійською серед студентів, забезпечуючи їх готовність до глобального юридичного дискурсу.
  • Цифрове право
    У період стрімкого технологічного розвитку представники обох правничих шкіл досліджували спільні зусилля у сфері цифрового права, з акцентом на обмін знанням. Професорам Єльської школи права було запропоновано доєднатися до гостьових лекцій для студентів НаУКМА і поділитися своєю експертизою.
  • Кримінальне міжнародне право
    Зі спільним зобов’язанням розвивати розуміння міжнародного кримінального права делегації обмінювалися ідеями про спільні зусилля для поглиблення експертизи та розширення перспектив у цій ключовій галузі, особливо важливій для України під час війни.

Окрема подяка декану Єльської школи права Хезер Геркен за організований прийом та поглиблені обговорення різних аспектів потенційної співпраці.

Протягом трьох насичених днів делегація мала можливість зустрічатися та вести плідні обговорення з видатними науковцями в сфері юриспруденції, такими як: Скотт Шапіро, Білл Ескрідж, Джим Сілк, Брюс Аккерман, Уна Гетавей, Джефф Сонненфельд, Джим Уітман, Джим Тірні, Альтє Флоріан та іншими.

Важливим моментом візиту було відвідування заняття, яке проводив Джин Фіделль, у межах курсу, присвяченому війні Росії проти України, на якому делегація мала змогу поділитися зі студентами з усього світу своєю експертизою та досвідом у розрізі розуміння юридичного регулювання різних аспектів державного значення під час війни.

Зустрічі з Гордоном Сільверстейном і Керрі Філд надали платформу для дослідження спільних ініціатив, особливо в області дослідницьких програм.

Візит став можливим завдяки допомозі програми USAID «Справедливість для всіх» та Артема Шаіпова, чия підтримка відіграла важливу роль в організації цього продуктивного обміну.

Цей візит є значущим кроком у сприянні міжкультурній співпраці та обміну знанням між факультетом правничих наук Києво-Могилянської академії та Єльською школою права, встановлюючи перспективи для обміну знаннями та освітніми досягненнями в майбутньому.