Засідання Українсько-польського Клубу Конституціоналістів

6-8 листопада в місті Жешув (Польща) відбулося чергове засідання Українсько-польського Клубу Конституціоналістів — спільноти науковців, заснованої 20 років тому. На ньому зібралися фахівці у сфері конституційного права з вищих закладів освіти України і Польщі.

Клуб конституціоналістів проводить щорічні засідання почергово в Україні та Польщі, у рамках яких учасники діляться результатами досліджень з різних проблем конституційного права.

Цьогорічне засідання відновило діяльність Клубу після вимушеної перерви, спричиненої пандемією та повномасштабною війною в Україні.

У рамках засідання Українсько-польського Клубу Конституціоналістів відбулася міжнародна наукова конференція «Конституційно-правові наслідки вступу України до Європейського Союзу та НАТО».

На конференції виступили багаторічні члени Клубу:
• професор М.І. Козюбра з доповіддю «Виклики, які постають перед Україною в контексті її вступу до Європейського Союзу: конституційно-правові аспекти»;
• доцент Ю.Б. Ключковський з доповіддю «Передумови та строки проведення післявоєнних виборів в Україні відповідно до європейських стандартів».

До діяльності Клубу вперше приєднався декан факультету правничих наук, доцент В.М. Венгер, який виступив з доповіддю «Роль парламенту в процесі узгодження законодавства України та Європейського Союзу».

Крім того, з доповідями виступили науковці з університетів Харкова, Львова, Одеси.
Значний інтерес для української сторони становили доповіді польських учасників стосовно досвіду вступу Польщі до Європейського Союзу та деяких конституційно-правових проблем, з якими зустрілася Польща в цьому процесі.

Досягнуто попередньої домовленості, що наступне засідання Клубу Конституціоналістів відбудеться восени 2024 року в Україні.