Відкриття медіаційної служби

У рамках програми Днів науки-2024 в Могилянці було проведено круглий стіл «Створення інфраструктури та процедур вирішення конфліктів в університеть: теорія і практика». Під час нього обговорили попередній досвід конструювання інструментів для роботи з конфліктами, оглянули різні досвіди, зокрема і міжнародні, для попередження та вирішення конфліктів серед учасників освітнього процесу; представили досвід Могилянки. Також презентували проєкт із пілотування медіаційної служби.

Медіаційна служба – це старт, для якого кожен університет-учасник попередньо провів опитування; елемент більшої системи управління конфліктами, коли вони використовуються як ресурси.

Запис зустрічі доступний для перегляду тут

Презентація про досвід розгляду деяких видів спорів в університеті на прикладі Могилянки тут.

Ми в нашому університеті добре розуміємо важливість співпраці, ефективної комунікації, злагодженої роботи в команді. Ці уміння та навички ми відпрацьовуємо зі здобувачами вищої освіти у багатьох, якщо не всіх освітніх компонентах. Утім ми знаємо, що суперечки все ж виникають, заважають роботі та навчанню, але часто люди в конфлікті не визнають їх, не хочуть чи не вміють розв’язувати їх у спосіб, що дасть стале рішення, яке визнають та виконають обидві сторони. І хоча некерований конфлікт зазвичай неприємний, однак вирішення конфліктів не обов’язково має бути складним та болісним процесом.

З метою підтримання та укріплення безпечного освітнього середовища та формування культури мирного вирішення конфліктів у нашому університеті розпочинає роботу медіаційна служба.

Медіації – це приватні конфіденційні перемовини за участю нейтрального посередника-медіатора. Під час медіації сторони конфлікту спільно працюють над знаходженням взаємовигідного та прийнятного для всіх рішення щодо конфліктної ситуації.

Започаткування діяльності медіаційної служби здійснюється в рамках проєкту «ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ КОНСЕНСУАЛЬНОГО ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ ЯК СПОСІБ ДОСЯГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ», що реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх». Пілотування медіаційної служби відбуватиметься на базі Центру дослідження медіації та діалогу НаУКМА.

Керівниця медіаційної служби: Діана Проценко

Контакти: protsenko@ukma.edu.ua