Відбувся воркшоп щодо практик pro bono у світі

Сьогодні відбувся воркшоп щодо практик pro bono у світі. Його організаторами виступили Факультет правничих наук НаУКМА та Vance Center for International Justice (Нью-Йорк, США).

На заході учасники обговорили питання pro bono у США, у Латинській Америці, Африці, Європі, зокрема, в Україні. Із вітальними промовами виступили декан Факультету Володимир Венгер та директор з політики в Латинській Америці Vance Center  Хайме Чавес Алор.

Таїса Маркус розповіла про історію розвитку pro bono у США. Із представниками міжнародних юридичних фірм Лу О’Нілом (White & Case), Марсією Маак (Mayer Brown) поспілкувалися про практику pro bono у США. Представники Vance Center for International Justice Адаобі Егбока, Ассунта Ндамі, Фатіма Лахер надали інформацію про практики pro bono, діяльність правничих клінік в Африці, зокрема в Кенії. Ігнасіо Обандо надав інформацію про pro bono у Латинській Америці.

Від факультет правничих наук Могилянки тему безоплатної правової допомоги в Україні презентували: викладач кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права, адвокат Денис Іщенко, керівниця Правничої клініки НаУКМА Юлія Матвєєва, викладачка кафедри приватного права Любов Логуш, а також студенти Ангеліна Кавулич та Діана Годована, які представили досягнення Правничої клініки НаУКМА.

Ми раді, що у співпраці з іноземними колегами порушили питання pro bono, яке в Україні перебуває на стадії розвитку. Віримо, що такі заходи сприятимуть впровадженню найкращих практик у правову систему України.

Очікуємо на подальшу співпрацю!