Відбувся робочий візит делегації Факультету до інституцій Ради Європи

Викладачі Факультету правничих наук працюють над професійним розвитком, актуалізацією освітніх програм і започаткуванням нових дослідницьких проектів.

1-4 липня делегація викладачів Факультету відвідали низку інституцій Ради Європи в м. Страсбург для обговорення нових освітніх ініціатив та дослідницьких проектів у сфері вся верховенства права, прав людини та розвитку демократії.

Окрім участі у Діалозі ІІІ «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період» декан Факультету та викладачі провели кілька зустрічей з експертами та менеджерами структур Ради Європи. Дякуємо Інні Зубар Сергію Ткаченко Павлу Пушкарю та іншим колегам за дуже продуктивні зустрічі та гарні перспективи.

Окремо слід звернути увагу на надзвичайно приємну і професійну зустріч з Миколою Гнатовським, суддею Європейського Суду з прав людини. Під час зустрічі обговорили аргументацію і перспективи виконання міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за заявами №№ 20958/14 та 38334/18, а також свіжу судову практику Суду. За це окремо дякуємо пану Судді.

Окрім того, на ряд запитань від представників нашої делегації відповів юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини Микола Сорочинський. Про процедурні аспекти прийнятності заяви до розгляду в ЄСПЛ, важливість перекладу і відтворення термінологічних нюансів при підготовці справи до розгляду, про специфіку справ від України і багато інших питань – це неповний перелік тем, які обговорювали з колегами в ЄСПЛ.

Із найважливішого: окреслили плани майбутньої співпраці.

Могилянка має продовжувати впроваджувати практичні євроінтеграційні аспекти у навчальну і дослідницьку діяльність.