Участь у І Форумі з антикорупційного права Асоціації правників України

Наприкінці минулого тижня відбувся І Форум з антикорупційного права Асоціації правників України.
Форум зібрав адвокатів, суддів, прокурорів, детективів, представників академічного та експертного середовища.
Викладач факультету Володимир Петраковський виступив на форумі з доповіддю: “Бувай – локальне, привіт – регіональне та глобальне”.
Як вказує Володимир, чимало ключових дискусійних тем зі сфери антикорупції аж ніяк не є локальними.
Для прикладу, проблематика злочину, визначеного ст. 364 КК України, знайома кожній країні. Не в останню чергу, це зумовлено ст. 19 Конвенції ООН проти корупції, яка направду є глобальним інструментом (лише 8 членів ООН досі не ратифікували конвенцію).
Ба більше, минулого року Європейська Комісія опублікувала проєкт антикорупційної директиви ЄС, яка зобов’язує країни-членкині запровадити цей злочин на національному рівні.Хоча кожна країна ЄС вже має у своєму кримінальному законі такий злочин, після прийняття директиви його характеристики будуть оцінені й Судом ЄС.
Також нещодавно Суд ЄС прийняв рішення щодо теми, яка певний час жваво дебатується в Україні. У справі, які походила з Литви, Суд ЄС зробив висновок, що результати негласних методів розслідування не можуть використовуватися поза межами кримінального провадження. У тому числі це обмеження стосується і дисциплінарного провадження, які стосуються корупційних проступків чиновників, судів або прокурорів.
Дізнатися більше про зазначену тематику можна з публікацій Володимира на сайті JustTalk: