У НаУКМА відбувся старт сертифікатної програми «Школа нормотворчості»

Викладачі факультету правничих наук Національний університет “Києво-Могилянська академія”: Заєць Анатолій Павлович, Ключковський Юрій Богданович, Венгер Володимир Миколайович, Цельєв Олексій Вікторович та головний консультант секретаріату Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Моргун Антон Анатолійович — представили програму та розпочали обговорення про нормотворчість і законотворчість.

Учасники активно включалися в обговорення як теоретичних, так і практичних аспектів, розбирали завдання для самостійного опрацювання. Відбулося багато дискусій та пошуків відповідей на питання учасників і менторів. Зокрема, про питання співвідношення права і закону, систему нормативних актів і місце Конституції України, закони і законотворчість, систему органів нормотворчості, запозичення, вплив міжнародного права на законотворчість, етапи законодавчого процесу, цикли політики, законодавчу ініціативу, особливості ініціювання окремих законопроектів, реєстрацію законопроекту, професійне та політичне аналітичне опрацювання законопроектів, розгляд законопроектів в парламентських комітетах.

Цей проєкт став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через USAID Ukraine – USAID Україна. Зміст не обов’язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів. Проєкт здійснений в межах Програма USAID РАДА: наступне покоління, яка є п’ятирічною ініціативою (2021-2026), що впроваджується ГО Internews Ukraine.