Марія Решко про Європейський університет Віадріна

Марія Решко, студентка 3-го курсу поділилася своїм досвідом навчання за кордоном в Університеті Віадріна, Німеччина.

З жовтня 2022 року по березень 2023 року студентка бакалаврської програми «Суспільне і приватне врядування» спеціальності «Публічне управління та адміністрування» навчалась за програмою академічної мобільності в European University Viadrina, Німеччина. Вивчала дисципліни: «Суди для історії: Друга світова війна в судах, публічний простір і спогади в Європі», «Неоліберальна політика памʼяті», «Вступ до загального права», «Демократія під час кризи», «Виклики демократичним системам у сучасній Європі». Брала участь в різноманітних культурних, соціальних, благодійних заходах.

Гарний досвід для першої мобільності.

Організація: після успішного проходження конкурсу, послідовно покроково надходять листи з інструкціями (про реєстрацію у базі університету, гуртожиток, стипендія, вибір предметів).

Університет має три корпуси, два з яких на території Німеччині у самому Франкфурт на Одері та один на території Польщі, а також бібліотеку+ центр для вивчення мов. У деяких студентів за обміном була практика відвідування пар між країнами. В університеті є лише три факультети: економічний, культурологія та правничий. Перший включає в себе всі технічні і математичні спеціальності. Другий певно найбільший, адже тут зібрані усі можливі гуманітарні спеціальності, окрім права. Ну і останній суто правнича спеціалізація, яка також вважається найсильнішою у Віадріні. Щодо вибору предметів, то каталог тут доволі широкий та різноманітний. Є як дуже базові та загальні курси, а є ,навпаки, дуже вузькоспеціалізовані (зазвичай це курси для магістрів, але бакалаври можуть також брати). Можу оцінювати лише гуманітарні курси, але схема викладння схожа з Могилянською. Суто лекція+суто семінар (робота студентів: обговорення, групові завдання, опитування за прочитаними джерелами) або гібридний розмовний формат. Кількість перезарахованих кредитів тут залежить від обсягу фінальної роботи/фінального завдання. Тобто, студенту надається можливість обрати скільки він/вона хоче перезарахувати кредитів: 3,6,9, інколи 12, але знову ж таки в описі дисциплін все описано. Вивчення додаткової іноземної мови можна перезарахувати як дисципліну. Всі платні, окрім німецької.

Окрім цього дуже активна студентська спільнота: ознайомчі, тематичні івенти, які спрямовані на подолання культурно-етнічних розбіжностей між студентами; студентські організації.

Під час перебування на мобільності також передбачається отримання стипендії, проте залежить від того за якою вас розподілять. У будь-якому випадку під час мого перебування мінімальна була -800 євро. Також ви отримуєте студентський квиток, що дозволяє безкоштовно пересуватися усім громадським транспортом та потягами на території землі Брандебург і в середині її міст.

Щодо міста, то воно невелике, дуже спокійне і тихе, проте з потрібною базовою інфраструктурою.