Лекція щодо російської війни проти України у Єльському університеті

Наразі делегація факультету правничих наук Могилянки перебуває в Єльському університеті (США) і веде переговорити щодо співпраці з університетом.

30 січня викладач кафедри міжнародного та європейського права Максим Віщик провів лекцію в рамках курсу “Russian-Ukrainian war” щодо міжнародно-правових викликів російської агресії проти України.

Дискусія стосувалась неприпустимості питань територіальних поступок з боку України з точки зору міжнародного права, колоніальної природи війни рф проти України, можливих наслідків нерішучості міжнародних партнерів щодо подальшої підтримки України, а також злочинів рф щодо українських військовополонених та цивільних осіб, що можуть вказувати на ознаки злочину геноциду.

Лекцію та обговорення також відвідала делегація факультету. У своєму виступі декан Володимир Венгер висловив вдячність за послідовне висвітлення питань російської війни проти України професорами Єльського університету, а також висвітлив унікальну історію шляху Києво-Могилянської академії у світлі російських колоніальних політик.

Більше інформації щодо тематики лекції можна знайти за посиланнями:

· Поступки щодо територій, правопорядку та світового миру: доля міжнародного права спочиває на кордонах України.

· Суди над українськими військовополоненими в Росії: руйнація імунітету комбатанта.

Деталі щодо діяльності делегації факультету та співпраці повідомимо згодом.