Конкурс есеїв «Верховенство Права і Бізнес Право»

У міру того, як Україна рухається до вступу до ЄС та глибшої інтеграції не лише з Європою, але й зі Сполученими Штатами, українська правова система повинна відмовлятися від пострадянської системи та переходити до системи, що ґрунтується на принципах верховенства права. Його основні риси — це справедливі та прозорі закони, доступна та справедлива судова система, відкрите урядове та законодавче управління та відповідальність уряду перед законом.

Верховенства права забезпечує стабільність та прозорість у комерційних транзакціях. Саме тому провідні іноземні банкіри, юристи та урядовці одноголосно зазначають, що для залучення інвестицій та розвитку бізнесу в Україні потрібно зміцнювати верховенство права.

З огляду на це, ми раді оголосити конкурс есеїв щодо ролі верховенства права в комерційних транзакціях в контексті України. 

Для кого цей конкурс? 

Для студентів магістратури, 3-4 року бакалаврату або тих правників, хто має реальний досвід роботи у сфері бізнес права. 

Що отримають переможці?

Шляхом конкурсу ми оберемо групу студентів, отримають цінні подарунки. Окрім того, учасники конкурсу: 

– зможуть взяти участь в тематичному круглому столі/конференції та презентувати власні напрацювання (весною 2024);

– прослухають низку лекцій присвячених питанням бізнес права (орієнтовно у березні 2024 р.);

– отримають можливість продовжувати дослідження обраної теми у співпраці з юристами-практиками у сфері бізнес права зі Сполучених Штатів Америки та Європи;

– разом з запрошеними експертами підготують до публікації статтю в журналі “Наукові записки НаУКМА”, а також зможуть подати статтю в науковий блог/ журнал університетів США.

Які вимоги до есею?

  • Тематика: Верховенство Права і Бізнес Право. Ми закликаємо потрактувати тему широко й обрати ту проблематику на перетині верховенства права й бізнес права, яка  є для вас цікавою. Серед тем, які можуть бути розглянуті:

– права акціонерів, 

– обов’язки щодо розкриття та звітування, 

– проблеми пов’язані з врегулюванням спорів, 

– екологічне, соціальне та корпоративне управління, 

– принципи ООН щодо прав людини та прав бізнесу,

– інша тема щодо бізнес права та його зв’язку з верховенством права.

  • Обсяг: до 4 сторінок А4 або ж 1500-2000 слів.
  • Мова: українська або англійська. 
  • Формат: А4, 12-пунктовий шрифт Times New Roman, інтервал 1,5. 
  • Застосовні вимоги академічної доброчесності НаУКМА та цілісності цитування (будь ласка, оберіть зручний для вас стиль цитування та дотримуйтеся його в усьому тексті). 

Реченець: 15 січня 2024 року.

Есеї необхідно надіслати у pdf-форматі на електронну адресу: khrystyna.bidonko@ukma.edu.ua. У назві файлу зазначте, будь ласка, своє прізвище та рік навчання.