Конференція ASEEES у США

З 30 листопада по 3 грудня 2023 р. у Філадельфії (США) відбулась 55-та Конвенція ASEEES, Асоціації слов’янських, східно-європейських і євразійських студій. У ній взяла участь Мирослава Антонович — доцентка кафедри міжнародного та європейського права, директорка Центру дослідження геноциду і прав людини факультету правничих наук у Могилянці.

Мирослава Антонович виступила з доповіддю про обов’язок притягнення Росії до відповідальності за злочин геноциду проти української нації згідно з міжнародним правом. Під час дискусії говорили про практичні аспекти притягнення Росії до відповідальності, про роль визнання за останні два роки багатьма державами Голодомору-геноциду для розуміння триваючого російського геноциду.

Секція «Голодомор-геноцид в Україні тоді, триваючий російський геноцид нині — злочин без покарання», в якій виступила наша доцентка, була однією з понад 600 секцій на конференції. Одночасно відбувалось до 40 секцій, на яких учасники могли обговорити питання зі сфери своїх досліджень та інтересів.

Як зазначає Мирослава Антонович: «Така конференція: з понад 2000 учасників із цілого світу лише в офлайн-частині, з програмою, яка за обсягом є чималою книгою, з організацією на найвищому рівні — дозволила за три дні актуалізувати свої знання в багатьох сферах, зустріти колег, яких не бачила тривалий час, подискутувати й отримати відповіді на багато питань. Крім своєї секції, відвідала й декілька інших, зокрема, круглий стіл з обговорення книги “The Ukraine’s Unnamed War. Before the Russian Invasion of 2022” by D. Arel and J. Driscoll. Вступила в дискусію щодо назви книги, адже ця війна не є “українська війна”, а російська, яку з 2014 р. контролювала і вела Росія, навіть коли воювали proxi. Нагадала про попереднє рішення ЄСПЛ у справі “Нідерланди та Україна проти РФ”, де було визнано ефективний контроль Росії над східними регіонами України, окупованими РФ із 2014 р. Дякую Факультету правничих наук Могилянки та Фундації Голодомору-геноциду США за підтримку своєї участі в 55-ій Конвенції ASEEES».