Олеся Михайленко: Що буде з тобою після закінчення університету?

Олеся Михайленко, випускниця факультету.

Привіт, мене звати Олеся. Я пишу цей текст у 2018, через 10 років після того, як вступила до Могилянки і через 3 роки після того, як випустилась, тому тут не буде після випускної ностальгії. Я пишу цей текст стомлена, ввечері після роботи (яка, до речі, мені подобається!), тому він буде коротким. І я пишу цей текст з великої вдячності до Могилянки, тому він буде щирим.

Університети можна порівнювати за багатьма критеріями, але дійсно важливі лише два:

Що буде з тобою після закінчення університету?

Головна перевага Могилянки у тому, що тут тебе не просто навчать, тут тебе навчать думати. Адже потім, коли ти проходитимеш співбесіду, ніхто не питатиме наскільки високе місце в рейтингу займає твій університет чи наскільки хорошим у тебе був гуртожиток. Коли через кілька років велику частину юридичної роботи виконуватимуть комп’ютери, твою цінність як юриста не підвищить те, що в університеті тебе змусили вивчити напам’ять Цивільний кодекс.

Критичне мислення, вміння імпровізувати, відхід від шаблону, глибоке розуміння права і справедливості – ось чому вчить Могилянка. Ось чому після закінчення КМА ти зможеш застосувати свої знання на практиці, ти знатимеш, що робити далі. Ба навіть більше – ти не будеш прив’язаний до юридичної професії. Ти зможеш працювати журналістом, політологом, піар-менеджером, відкрити своє кафе, поїхати в навколосвітню подорож за фріланс, та навіть стати президентом. Якщо тобі треба буде вивчити щось нове, то ти зможеш вивчити, бо знатимеш як. Ти вмітимеш думати.

Чи посміхатимешся ти кожного разу, коли згадуватимеш про університет?

Я – посміхаюсь. Безумовно, студентські роки класні уже тому що це студентські роки. Але в Могилянці вони суперкласні. Сам подумай: (1) сюди вступають найрозумніші та найактивніші в Україні люди; (2) це доволі невелике ком’юніті (якщо порівнювати з 50,000 студентів в КПІ, чи 20,000 в КНУ), де кожен один одного знає. І коли кілька тисяч студентів із вогнем в очах кожного дня збираються в одному місці, то нудно не буде. Це точно

P.S.: Хочеш спитати в мене щось? Давай! Я точно не в курсі про те, в якому корпусі приймальна комісія чи який буде розклад. Але із задоволенням (і коротко, ввечері, після роботи) відповім на концептуальні питання.
Мій фейсбук тут (https://www.facebook.com/olesya.myhailenko).