ХІІ Розумовські зустрічі: Чернігів гуртує

Відбулися ХІІ Розумовські зустрічі, організовані Чернігівським центром підвищення кваліфікації та Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Києво-Могилянською школою врядування імені Андрія Мелешевича, за сприяння Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівської обласної ради та за підтримки Фонду Ганса Зайделя.

Розумовські зустрічі вже вкотре зібрали закордонних та вітчизняних експертів і науковців, представників громадських інституцій, а також практиків – працівників органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, депутатів місцевих рад.

Конференцію було присвячено 1000-літтю Великого Князівства Чернігівського. Вона працювала у форматі п’яти панельних дискусій: «Смоленсько-Чернігівська брама Русі – виклики для майбутнього. Сіверщина крізь віки»; «Проєктна діяльність для відновлення та розвитку територіальних громад»; «Інституція держава Україна – як вона має змінитися»; «Інформаційні війни в сучасному світі та Україна»; «Україна на шляху до ЄС та НАТО: новий порядок денний світоустрою, породжений російсько-українською війною».

Під час конференції було підкреслено, що Велике князівство Чернігівське є одним із творців Русі, а його мешканці (згодом відомі як севрюки) захищали Європейську цивілізацію на межі зі Східною. Така постановка питання не залишає місця російським наративам про Велику Русь. Підтвердженням цього є не лише тисячолітнє князівське минуле, але й вигнання російської орди з Чернігівщини навесні 2022 року.