Твоя історія успіху може початися тут: міжнародна академічна мобільність
Навчання за кордоном відкриває нові горизонти, знайомить із іншими культурами та дає змогу здобути безцінний досвід. Наші студенти вже скористалися цими можливостями та готові поділитися своїми враженнями. Однією з них є Марія Подолець, яка наразі перебуває в Університеті Глазго, і розповіла, як це змінило її життя.
«Вступаючи до НаУКМА, я знала про можливість академічної мобільності, але сприймала її як щось майже недосяжне — ніби красиву мрію, яка завжди десь далеко. Та атмосфера Могилянки швидко змінює твоє уявлення про те, що ти дійсно можеш. Ти бачиш, як твої друзі вирушають у нові країни, здобувають новий досвід, беруть участь в надважливих проєктах — і починаєш розуміти: усе реально, варто лише захотіти.
Шотландія здавалася мені чимось казково далеким, майже недосяжним. Проте можливості, про які в НаУКМА буквально кричать кожному студенту, разом з власним бажанням зрештою перемогли всі сумніви — і ось я, студентка Університету Глазго.
Сказати, що це просто корисний рядок у резюме, — означає применшити значення академічної мобільності в моєму житті. Це про людей, які змінюють тебе. Про цілі, які ти відкриваєш у собі. Про неймовірні місця, які назавжди залишаються у твоєму серці. Про новий погляд на світ і глибше пізнання себе.
Ти приїжджаєш у нову країну зі страхом у очах і хвилюванням у серці. Але з кожним днем цей страх тане, поступаючись місцем теплим спогадам і міцним дружнім зв’язкам із людьми, які стають твоєю сім’єю на ці пів року.
І ти починаєш пишатися собою: навчаєшся одразу в двох університетах, жадібно вбираєш нові знання — і тобі все ще мало, бо відкриваєш право з абсолютно нового боку. А в той самий момент ти стоїш на березі океану, підкорюєш вершини гір чи кричиш пісні на повні груди біля водоспаду разом зі своїми друзями з різних куточків світу.
Якщо коротко про те, чого мене навчив цей досвід, — ніколи не припиняти мріяти, завжди наважуватися спробувати і наполегливо йти до своєї мети. І навіть якщо щось не вдається з першої спроби, наступного разу все складеться ще краще. Щиро дякую друзям за натхнення, а НаУКМА — за відкриті можливості».