ХІ Форум просування юридичних послуг: виклики, перспективи, рішення

На XI International Forum for the Promotion of Legal Services 2024 від «Юридичної практики» відбулася жвава дискусія щодо майбутнього правничої освіти та юридичних послуг. Ці зміни не лише трансформують систему освіти, але й впливають на ринок праці, який зараз переживає суттєві виклики через конкуренцію з боку міжнародних і національних громадських організацій.

«Конкуренція за найкращих студентів лише посилюється», — зазначив у своєму виступі декан ФПвН Володимир Венгер.

Декан Факультету акцентував увагу на відтоку молоді до країн ЄС. Проте, за його словами, європейські інституції готові підтримувати українські університети у підвищенні їхньої конкурентоспроможності. Майбутнє за тими університетами, які зможуть адаптуватися до викликів часу та створити новий формат партнерства за зразком «університет-студент-роботодавець».

Старший викладач кафедри кримінального та кримінального процесуального права Володимир Петраковський зазначив, що при цьому: «Штучний інтелект — це інструмент, а не загроза».

Викладач Факультету поділився думками про інтеграцію інструментів на основі штучного інтелекту в освітній процес. На його думку, це не є загрозою для якості правничої освіти. Якщо викладачі будуть володіти знаннями про ці технології, то зможуть ефективно їх застосовувати. Також Володимир Петраковський наголосив, що важливо переосмислити формат індивідуальних письмових робіт для студентів. Адже командна робота змушує студентів покладатися на своїх колег, а не на машинні алгоритми, що сприяє розвитку ключових професійних навичок.

Виступи стали нагадуванням про те, що освіта має бути живим організмом, здатним адаптуватися до змін, а правничі школи відіграють активну роль у формуванні майбутнього юридичного ринку.