Відбувся науково-практичний семінар українсько-німецького науково-дослідного проєкту «Електронне правосуддя у фокусі: Порівняльне дослідження Німеччини та України»

Відбувся науково-практичний семінар українсько-німецького науково-дослідного проєкту «Електронне правосуддя у фокусі: Порівняльне дослідження Німеччини та України»

5-7 листопада у місті Кельні (Німеччина) відбувся науково-практичний семінар в межах українсько-німецького науково-дослідного проєкту «Електронне правосуддя у фокусі: Порівняльне дослідження Німеччини та України», що реалізовується на базі факультету правничих наук НаУКМА. Партнером проєкту у Німеччині є Кельнський університет прикладних наук (Technische Hochschule Köln).

Від факультету правничих наук НаУКМА взяли участь у семінарі та виступили з доповідями декан Володимир Венгер, старший викладач Дар’я Богатчук та аспірант Андрій Кошман. Учасниками та доповідачами зазначеного заходу в складі української делегації також були суддя Верховного Суду Олександра Яновська, перший заступник керівника апарату Верховного Суду Расім Бабанли та член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Руслан Сидорович.

З боку Німеччини у семінарі брали участь професор Кельнського університету прикладних наук Сімон Йоганнес Гіткамп, професор Штральзундського університету прикладних наук (Hochschule Stralsund) Крістіан Пірутек, суддя Адміністративного суду Гамбурга (Verwaltungsgericht Hamburg) Давід Штадерманн, суддя Вищого регіонального суду Кельна (Oberlandesgericht Köln) Даніель Любке та віце-президент Регіонального суду Аахена (Landgericht Aachen) Інго Вернер.

Під час науково-практичного семінару було обговорено успішні практики, основні виклики та ключові проблеми впровадження електронного правосуддя в Німеччині та Україні, досліджено цифрові технології, що використовуються в судових системах в контексті забезпечення права на справедливий суд, а також здійснено аналіз правового регулювання їх використання.

Очікується, що обмін знаннями та досвідом між представниками України та Німеччини в межах проєкту сприятиме подальшому розвитку наукової співпраці у сфері електронного правосуддя та дозволить розробити пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання, впровадження інновацій та подолання наявних проблем у зазначеній сфері.