Об’єднана команда НаУКМА та УКУ бере участь у міжнародних змаганнях з медіації

Об’єднана команда студентів Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Українського католицького університету бере участь у 10-х ювілейних міжнародних змаганнях з медіації та переговорів – CDRC Vienna 2025, які відбуваються у Відні.

Цей конкурс є одним із найпрестижніших міжнародних форумів у сфері альтернативного врегулювання спорів. Він щороку збирає понад 850 студентів із провідних університетів світу – від Бразилії та Канади до Сінгапуру, Індії та Австралії; 450 експертів-практиків – арбітрів, медіаторів, викладачів і юристів, які виступають у ролі суддів, тренерів і фасилітаторів; понад 200 волонтерів, які допомагають забезпечити організацію та атмосферу відкритості, діалогу й міжкультурного обміну.

Для української делегації участь у цьогорічних змаганнях має особливий символічний характер. Команда НаУКМА брала участь у першому CDRC 2015 року, і тепер, через десять років, ми знову представляємо Україну на цьому міжнародному майданчику – вже у зміненому світі, з новим поколінням студентів, але з тією ж рішучістю відстоювати цінності діалогу, порозуміння та професійної етики.

До складу команди входять від НаУКМА: Максим Баришов та Юлія Шумило – студенти Факультету правничих наук, а також Дар’я Заборовець – студентка Факультету економічних наук. Від УКУ до команди долучився Петро Бойчук – студент юридичної програми.

Тренеркою команди є Діана Проценко – медіаторка, старша викладачка кафедри приватного права ФПвН НаУКМА, що має багаторічний досвід підготовки команд до міжнародних змагань у сфері ADR.

Команда вже пройшла два перших раунди, включно з однією сесією у взаємодії з командою з Бразилії. Для студентів це не лише змагання, а унікальний простір практичного навчання, де набувається живий досвід застосування переговорних стратегій та уміння трансформувати конфлікту в конструктивний діалог.

Процес підготовки до змагань об’єднав студентів двох університетів, давши їм змогу вивчати кейси, відпрацьовувати навички активного слухання, ведення переговорів, фасилітації та побудови конструктивного діалогу. Цей досвід поглиблює розуміння правових процесів та розвиває навички, необхідні для майбутніх лідерів правничої професії.