Конференція «Роль діалогу і медіації в часи війни і відновлення України»
20-21 листопада 2024 року у м. Київ, відбулась дводенна конференція «Роль діалогу і медіації в часи війни і відновлення України». Спираючись на досвід 30 років медіації, 10 років діалогу в Україні», в організації та проведенні якої взяла активну участь старший викладач кафедри приватного права Діана Проценко.
Маючи досвід співпраці з ОБСЄ в Україні понад 12 років, а також очолюючи з 2015 р. по 2022 р. Національну асоціацію медіаторів України вона виступила з оглядом результатів важливої співпраці міжнародної організації та професійної спільноти українських практиків у сфері медіації і діалогу. Діана Проценко протягом понад 10 років докладала зусилля для розвитку сфери медіації, зокрема також була серед тих, хто розробляв і зробив можливим прийняття Закону України «Про медіацію», розбудовувала практику фасилітації діалогу в Україні з 2014 року, тому знає зсередини всі складнощі, що вже подолані, і ті, досі на шляху зміни культури вирішення конфліктів в Україні. З огляду на це в рамках конференції вона провела спільну аналітичну сесію «Консенсусні практики (діалог та медіація) як стратегічний вибір для потреб відновлення і розбудови України» (метод «дерево проблем і дерево рішення»).
Також маючи тривалий досвід дослідження та викладання інформаційного права в НаУКМА в поєднанні із захопленням медіацією та діалогом завдяки міждисциплінарним знанням вона підтримала дискусію в панелі «Публічний дискурс навколо соціальних процесів: як можливий баланс конфліктчутливості, питань національної безпеки і соціальної справедливості?».
На завершення конференції Діана провела одне з ключових обговорень «Згуртована громада з досвідом окупації чи без: розподіл зон відповідальності та рольових меж», залучивши до розмови тих, хто проводить дослідження щодо згуртованості в громадах, зокрема представників таких дослідницьких центрів, як: Центр прав людини ZMINA, Школа політичної аналітики НаУКМА та БФ «Право на захист», тих, хто системно працює з практиками пошуку порозуміння в громадах, зокрема представницю ГО «Центр права і посередництва», а також представників органів місцевого самоврядування та державної влади, а також поліції.
Захід було організовано Програмою підтримки ОБСЄ для України у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби, Офісом реформ Кабінету Міністрів України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України і Національною асоціацією медіаторів України в рамках проєкту «Розбудова спроможності у сфері діалогу і медіації для запобігання конфліктам і вирішення конфліктів». Мета конференції – сприяти розвитку діалогу і медіації в Україні як інструментів зміцнення соціальної згуртованості, розробки і впровадження реформ, розбудови і післявоєнного відновлення України.
Переглянути панельні дискусії можна за посиланнями:
Перший день – https://youtu.be/6s4xF39ykeo
Другий день – https://youtu.be/E2U_ThhXbgc