Знайомимо з цьогорічними стипендіатами стипендії ім. А.Мелешевича

Асоціація випускників НаУКМА, Києво-Могилянська школа врядування ім. Андрія Мелешевича, Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА (ACREC) та Факультету правничих наук НаУКМА є ініціаторами стипендії ім. А. Мелешевича.

Стипендія розрахована на 3 студентів/ок магістратури програм Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича, Факультету правничих наук НаУКМА та програми «Антикорупційні студії». Із цими програмами напряму був пов’язаний пан Андрій. Він був деканом Правничого факультету, допоміг створити сертифікатну програму та завдяки йому з’явилася Києво-Могилянська школа врядування.

Сьогодні хочемо вас познайомити вас зі стипендіатками імені Андрія Мелешевича, які вже цього року отримали свої стипендії:

Дмитришин Ярославою (МП «Суспільна політика і врядування») та Ковальчук Мариною (МП «Антикорупційні студії»).

Ярослава Дмитришин

Ярослава обрала Києво-Могилянську академію, бо вона поєднує два важливі складники: якісну освітню програму та ціннісно-орієнтоване середовище.

«Це місце, де не лише навчають, а і творять спільноту з добре освічених та національно свідомих особистостей. Ми стоїмо на багаторічних традиціях та цінностях, які відрізняють наш університет від інших. Тому для мене було принципово вступити саме до КМА» — каже Ярослава.

— На мою думку, стипендія Андрія Мелешевича є символом його внеску в розвиток Києво-Могилянської академії, який ми відчуваємо дотепер. Для мене це не лише фінансова підтримка, а й велика честь, яка надихає працювати ще наполегливіше.

Ярослава розглядає навчання в Києво-Могилянській школі врядування ім. А. Мелешевича, як важливий елемент для розвитку карʼєри в державному секторі, де вона працює останні три роки та планує залишитися і надалі.

«Для мене важливо бути частиною якісних змін державних інституцій зсередини, приносячи туди принципи здорової конкуренції, доброчесності та незалежності мислення» — поділилася дівчина.

А от для Марини було важливо вступити не так у КМА, як на освітню програму «Антикорупційні студії». А Могилянка є єдиним вишом, який навчає фахівців цієї справи.

«У 2022 році я зацікавилась антикорупційною сферою, коли навчалася в Антикорупційній школі НАБУ, але навіть подумати не могла, що можна поглиблено вивчати цю діяльність, здобуваючи вищу освіту (а не просто суміжну до запобігання корупції типу спеціальності «право» або «економіка»)» — розповіла Марина.

Наразі дівчина працює в департаменті з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради і її діяльність мало повʼязана із запобіганням корупції. Але після закінчення навчання в її планах переїзд до Києва та робота в профільних державних органах цієї сфери.