Відбувся курс, присвячений правовим аспектам штучного інтелекту

Цієї осені студенти магістерської програми факультету правничих наук Національний університет «Києво-Могилянська академія» мали можливість зосередитися на вивченні правових аспектів одного з найбільш актуальних та обговорюваних питань сьогодення — штучного інтелекту.

У межах нової навчальної дисципліни «Штучний інтелект: правові проблеми та правове регулювання в ЄС» магістри дослідили правові питання, пов’язані зі штучним інтелектом (ШІ), зокрема:

– дослідження положень та практичного застосування Регламенту (ЄС) щодо штучного інтелекту (Artificial Intelligence Act);

– захист прав людини в умовах стрімкого розвитку технологій;

– охорона прав інтелектуальної власності в контексті ШІ;

– етика ШІ;

– перспективи застосування ШІ в правосудді та публічному управлінні;

– вплив ШІ на медіа, бізнес, фінанси, податкову систему та інші сфери;

– окремі технічні аспекти функціонування систем ШІ.

Дискусії під час курсу охопили численні важливі теми, зокрема: використання ШІ згідно з правничою етикою; вимоги прозорості щодо систем ШІ; наділення ШІ правосуб’єктністю й аргументи «за» і «проти» цього; юридична відповідальність в сфері ШІ; нові підходи до праворозуміння у зв’язку з розвитком ШІ.

Студенти висловлювали свої думки щодо пошуку оптимального балансу між ефективним регулюванням та підтримкою інновацій. Курс став не лише цікавим навчальним досвідом, а й платформою для обміну ідеями та спільного пошуку відповідей на виклики, що постають через швидкий розвиток штучного інтелекту.

Маємо надію, що отримані знання сприятимуть подальшій інтеграції інновацій у юридичну діяльність і допоможуть студентам зробити свій внесок у розробку сучасного правового регулювання згідно з цінностями прав людини, демократії та верховенства права.