Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Принципи права: універсальне та національне в контексті сучасних глобалізаційних і євроінтеграційних процесів»
Ця подія об’єднала представників наукової і освітянської спільноти провідних правничих шкіл України та низки іноземних. Загалом взяли участь 77 юристів-практиків, роботодавців, студентів та аспірантів з України, Німеччини, Польщі, Литви, Іспанії, Естонії, Вірменії, Грузії та США.
Із вітальним словом до присутніх звернулися: Сергій Квіт, президент НаУКМА; Олександр Ільков, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції; Олександр Піскун, керівник програм розвитку демократії та врядування Офісу демократії та врядування USAID в Україні; Девід Вон, керівник Програми USAID «Справедливість для всіх»; Віргіліюс Валанчюс, старший міжнародний експерт, Керівник компоненту «Підтримка процесу євроінтеграції в секторі юстиції» Проєкту ЄС «Право-Justice».
Під час виступів та онлайн-включень учасники конференції спробували поглибити та різнопланово осмислити природу, систему та зміст принципів права, тенденції та перспективи розвитку універсального, цивілізаційного та національного в них в контексті глобалізаційних й інтеграційних трансформацій, що відбуваються в Європі і світі.
Спікери обмінялися досвідом застосування принципів права в різних галузях національного права та окремих іноземних держав, а також обговорили способи здійснення національної і міжнародної підтримки розвитку правничої освіти й науки в умовах воєнного стану. Увага науковців також була приділена перспективам внесення змін до Конституції України та українського законодавства у зв’язку з майбутнім вступом України в Європейський Союз та поширенням на її правову систему принципу верховенства права ЄС.
Конференція відбулася за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю Національного університету «Києво-Могилянська академія» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Прогpaми «Справедливість для всіх».
Фотозвіт можна переглянути за посиланням.