Ухвалено нову Стратегію розвитку Факультету

28 лютого 2025 року Вчена рада факультету правничих наук затвердила нову Стратегію розвитку ФПвН на період 2025-2035 років, котра продовжує та розвиває напрацювання попередньої̈ стратегії Факультету 2017 – 2021 років.

Ідеї нової стратегії відповідають глобальним викликам і водночас глибоко закорінені в могилянські традиції. В основу стратегії лягла ідея, яка формує середовище, де кожен член спільноти може знайти своє «сродне» покликання, працюючи над вирішенням суспільно важливих проблем та утверджуючи фундаментальні цінності верховенства права, доброчесності та соціальної справедливості.

Контекст війни в Україні додає нових викликів, що вимагають переосмислення ролі правничої науки та освіти. Стратегія враховує нову реальність, у якій правова система повинна стати основою для утвердження справедливості, захисту тих, хто цього потребує, притягнення до відповідальності злочинців і зміцнення основ демократичного суспільства у часи турбулентності.

Нова стратегія спрямована на те, щоб перетворити наші принципи на сучасні інструменти, які допомагають розв’язувати виклики сьогодення. Цей документ є дороговказом для всіх членів факультетської спільноти та партнерів, що виконує роль стратегічного фреймворку, яким ми рухатимемось найближчі 10 років, та який стане основою для подальшої розробки операційних планів.

Концептуальними засадами, котрі формують основу діяльності факультету правничих наук є верховенство права, європейська інтеграція та новітні технології.

Головними стратегічними напрямами розвитку факультету мають стати:

– Розвиток правничої науки через фундаментальні та прикладні дослідження, орієнтовані на вирішення актуальних суспільних викликів. Факультет виступає центром фундаментальних та прикладних досліджень, що розширюють межі правничої науки. Ми створюємо інтелектуальне середовище, яке стимулює генерування нових ідей, розробку інноваційних рішень для викликів сучасного суспільства та впливає на формування правової культури. Основою цього напряму є поєднання міжгалузевого та міждисциплінарного підходу, інтеграція національного контексту у глобальний дискурс.

– Розвиток освітніх програм, які формують інтелектуально вільних, національно свідомих лідерів, здатних мислити критично, діяти етично і брати відповідальність за зміни у суспільстві. Лідерство Факультету в освіті полягає у створенні продуктів, що відповідають найвищим стандартам академічної досконалості та враховують виклики сучасності.

– Інституційний розвиток факультету та середовища, яке сприяє професійному зростанню, особистісному розвитку та лідерству. Ефективна реалізація стратегічних напрямів і досягнення цілей неможливе без змін усередині Факультету. Необхідність трансформуватись для реалізації Стратегії є основою для досягнення інституційного розвитку через підтримку кожного члена нашої спільноти у прагненні до досконалості.

– Інтеграція могилянської правничої науки у світовий інтелектуальний простір. Факультет активно ініціює та бере участь у міжнародних академічних і професійних ініціативах, формує партнерства з провідними університетами світу, впроваджує найкращі міжнародні практики, та поширює українські інноваційні підходи. Цей напрям є наскрізним і реалізується через інші стратегічні напрями діяльності, що забезпечуватиме глобальну конкурентоспроможность Факультету.