Розпочала роботу Антикорупційна школа НАБУ

В Україні діє ціла низка антикорупційних інституцій та громадських організацій і усі вони зацікавлені у молодих та вмотивованих фахівцях. Антикорупційна школа НАБУ, яка цьогоріч проходить на базі Факультету правничих наук Могилянки, дає молоді реальний шанс стати драйверами змін у державі та долучитися до боротьби з корупцією.

У відкритті Антикорупційної школи взяли участь:

  • Володимир Венгер, декан Факультету правничих наук НаУКМА;
  • Семен Кривонос, Директор НАБУ;
  • Яна Ризак, експертка з комунікацій Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI);
  • Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва Європейського Союзу в Україні;
  • Аллан Паг Крістенсен, Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI);
  • Крістофер Дж. Гайгер, Аташе з правових питань Посольства США в Україні.

Вітаючи новий набір слухачів гості наголосили на важливості боротьби з корупцією для успішного поступу європейської інтеграції України, а директор НАБУ принагідно запросив випускників школи спробувати свої сили у конкурсі на вакантні посади в бюро.

В Антикорупційній школі будуть навчатися 25 учасників та учасниць, які були відібрані на основі написання мотиваційних листів, вирішення проблемних запитань та тестів. Разом із міжнародними експертами, представниками антикорупційних органів та громадськими діячами вони будуть поглиблювати свої знання та антикорупційні навички. Сспікерами школи виступлять представник Федерального бюро розслідувань США, детективи НАБУ та прокурори САП.

Впродовж п’яти днів теоретичної підготовки слухачі школи матимуть можливість дізнатися як розслідуються гучні справи проти топ-корупціонерів, познайомитися з українськими й міжнародними експертами.

Наступний етап – практичні заняття в НАБУ відбудеться 15 – 23 серпня.

В ході практики слухачі поспілкуються з представниками антикорупційних інституцій, матимуть змогу обговорити нові ідеї та їх втілення, сформувати команду однодумців, а також набути досвід із детективами НАБУ.

Цей унікальний освітній проєкт уже вп’яте реалізується Національним бюро за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) — провідної антикорупційної програми підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.