Презентовано онлайн-курс «Діалог та публічні консультації: як ефективно співпрацювати з громадянським суспільством»

Для ефективного, прозорого та відповідального управління, яке сприяє розвитку демократичного суспільства та підвищенню якості життя громадян, надзвичайно важливими інструментами є публічні консультації та діалог із громадою.

Саме цьому присвячений онлайн-курс «Діалог та публічні консультації: як ефективно співпрацювати з громадянським суспільством», презентований цього тижня на освітній платформі Києво-Могилянської Академії Skovoroda.

Курс створений, щоб допомогти державним службовцям або тим, хто планує піти на державну службу, отримати необхідні навички та інструменти для управління конфліктами, а також полегшення процесу узгодження інтересів учасників публічних консультацій. Крім держслужбовців, курс буде корисним для активістів громадянського суспільства, які хочуть більш ефективно взаємодіяти з владою.

«Передавати навички і знання про те, як робити складні розмови легшими — вкрай важливо, особливо зараз, коли суспільство має на це попит. Курс містить сукупний досвід всіх колег, які працювали в сфері діалогу протягом останніх десяти років.

Створення курсу — це довга історія співпраці між професіоналами, які є в Україні, і потужними партнерськими організаціями, такими як ОБСЄ. Вкрай важливо було також мати змогу співпрацювати й поширювати знання про діалог із Секретаріатом Кабінету Міністрів України», — наголосила авторка курсу, модераторка презентації, фасилітаторка діалогів, викладачка Києво-Могилянської академії Діана Проценко.

На презентації також були присутні учасники офлайн-курсу, які вже мали змогу застосувати набуті навички та інструменти на практиці. Вони ділились своїми враженнями і наголошували, що знання, отримані під час навчання, є «ключем» до взаєморозуміння.

«Діалог — це інструмент, особливо важливий зараз, адже він допомагає в боротьбі з ворогом, який постійно прагне розділити наше суспільство. Жодна країна не може називатись демократичною, якщо в ній не налагоджена співпраця між громадянським суспільством і владою, де немає спільного бачення сьогодення. Тому надзвичайно важливо покращувати взаємодію між владою та суспільством на всіх рівнях, від місцевого до державного», — зазначив на презентації Державний секретар Кабінету Міністрів України, співголова Координаційної ради з питань реалізації Ініціатива “Партнерство “Відкритий Уряд” в Україні – OGP Ukraine Олександр Ярема.

Тож долучайтесь до курсу, щоб стати провідником важливих змін в країні, які всім нам так потрібні: https://bit.ly/3wSOuQq

Розробка курсу стала можлива за сприяння OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні та Секретаріату Кабінету Міністрів України. Публічна презентація відбулась за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.