Лекція Карен Йонг «Тривожна логіка, що лежить в основі використання урядових інструментів прогнозування на основі машинного навчання для “оцінки громадян”»
У межах курсу «Правове регулювання цифрових технологій. Практичний аспект застосування» для магістрів-правників 1-го року навчання запрошено низку цікавих гостьових лекторів. Зустрічі відбуватимуться щовівторка на платформі MS Teams.
П’ята лекція від Карен Йонг «Тривожна логіка, що лежить в основі використання урядових інструментів прогнозування на основі машинного навчання для “оцінки громадян”».
Карен Йонг — міждисциплінарна професорка з права, етики та інформатики в Бірмінгемській школі права (Велика Британія) та Школі комп’ютерних наук. Отримала ступінь бакалавра права та бакалавра з комунікації в Університеті Мельбурна (Австралія) а також ступінь BCL і D Phil в Оксфордському університеті. Раніше вона обіймала посаду завідувача кафедри права в Королівському коледжі Лондона, де також була директоркою Центру технологій, етики, права та суспільства, а до цього працювала викладачкою університету та науковою співробітницею з права в коледжі Святої Анни в Оксфорді, де розпочала свою наукову кар’єру. Вона визнана у всьому світі як провідна науковиця в галузі управління штучним інтелектом, а її поточна робота висвітлює, як системи штучного інтелекту можуть підірвати соціальні умови, необхідні для демократичного врядування, прав людини та верховенства права. Карен Йонг брала активну участь у багатьох ініціативах у сфері технологічної політики на європейському та міжнародному рівнях. Як колишня членкиня Групи експертів високого рівня ЄС з питань штучного інтелекту, відстоює роль і верховенство права в управлінні штучним інтелектом. Вона працювала доповідачкою Комітету експертів Ради Європи з прав людини в автоматизованій обробці даних і різних формах штучного інтелекту (MSI AUT) 2018-2020 рр. Останні 10 років своєї майже 30-річної академічної кар’єри присвятила дослідженню правових, етичних і демократичних наслідків цифрової трансформації. Більше про Карен Йонг за посиланням.
5 березня (вт)
16:30-17:50
онлайн (MS Teams)
Посилання на лекцію.
Зміст лекції:
Руйнівний вплив автоматизованих систем прийняття рішень у державному секторі в низці юрисдикцій, включаючи, але не обмежуючись тими, що покладаються на програми машинного навчання (ML), не викликає сумнівів. Серед найвідоміших — голландський скандал з дитячими виплатами, австралійське фіаско з робо-боргами та гучний кейс британської компанії Postmasters Horizon. У цій лекції Карен Йонг зосередиться не на самій шкоді, яка, безумовно, є шокуючою і самоочевидною, а на основних міркуваннях і логіці, які призвели до цієї шкоди. Вона зосередиться на використанні “прогностичної аналітики” або “аналізу великих даних”, які зараз повсюдно застосовуються в роздрібній торгівлі, в секторах розваг і логістики, і які все частіше використовуються в державному секторі для оцінки “ризику” певної поведінки людини. Її лекція ґрунтуватиметься на припущенні, що прийняття цих систем “скорингу громадян”, які базуються на даних, підкріплене низкою обіцянок, припущень, переконань і раціональних міркувань, разом іменованих “логіками”, які намагаються повторити успіх ML у комерційному контексті в державному секторі, не беручи до уваги фундаментальні відмінності між цими двома контекстами.
Запрошуємо долучитися!