Гостьова лекція-дискусія про потенційні наслідки для України від обрання Дональда Трампа
6 листопада Україна прокинулась у новій ері по закінченню виборів у Сполучених Штатах Америки (США), де Республіканська партія здобула одразу президентське крісло і більшість у Сенаті (склад нижньої палати Конгресу ще не визначено). Дональд Трамп повернувся на посаду Президента, готовий впроваджувати свою візію міжнародної політики США, зокрема пов’язаної з Україною. За день до повномасштабного вторгнення Росії в Україну Трамп назвав Владіміра Путіна «генієм» і «кмітливим» за ідею вторгнення в Україну, а у своїй президентській кампанії неодноразово наголошував на необхідності схилити Україну та Росію до миру, зокрема шляхом поступок окупованими територіями.
Однак Україна – не єдине прогнозоване поле впливу Трампа на міжнародне право. Протягом десятиліть США користувались своєю позицією на геополітичній арені, будуючи свою особливу візію винятковості в міжнародному праві.
12 листопада у межах курсу міжнародного публічного права відбудеться гостьова лекція та дискусія на тему «Дональд Трамп: нова ера американської винятковості в міжнародному праві? Потенційні наслідки для України».
Як США взаємодіяли і продовжують взаємодіяти з міжнародним правом?
Яким чином терористичний напад на США 9 вересня 2001 вплинув на американське бачення міжнародного права, і як це бачення сформувало подальшу американську зовнішню політику?
Як попередня каденція Дональда Трампа вплинула на американський підхід до міжнародного права, і які прогнози можна зробити щодо нового президентського терміну, зокрема щодо України?
Подія відбудеться за модерації старшого викладача кафедри міжнародного і європейського права факультету правничих наук НаУКМА Максима Віщика за участі запрошених лекторів правників-міжнародників Джеремі Піцці та Донни Клайн.
Джеремі Піцці, B.C.L./J.D. (Університет Макґілла) – канадський правник-міжнародник, який у складі мобільних команд правосуддя Global Rights Compliance (GRC) наразі допомагає розслідувати та переслідувати російські міжнародні злочини в Україні. Раніше він був юридичним консультантом Canadian Partnership for International Justice, а також працював у команді захисту та в судових палатах Міжнародного кримінального суду і у Службі ООН з розмінування.
Донна Клайн – американська юристка-міжнародниця, очільниця однієї з мобільних команд правосуддя GRC. Раніше Донна працювала адвокаткою захисту в США, представляючи інтереси сотень обвинувачених у кримінальних справах, зокрема Рамзі Бін аль-Шіба у справі, пов’язаною зі смертною карою, щодо подій 11 вересня перед Військовою комісією США в Гуантанамо, Куба. Крім того, вона працювала в Міжнародному кримінальному трибуналі для колишньої Югославії та в Офісі Прокурора Міжнародного кримінального суду.
Дискусія відбудеться англійською мовою.
Лектори виступатимуть у приватній якості.
Подія відбудеться 12 листопада 2024 о 16:30 в Колізей (2й поверх Культурно-мистецького центру НаУКМА) (зміна місця можлива залежно від кількості зареєстрованих осіб).
Реєстрація за посиланням: https://forms.office.com/e/4eGfgwX0Ye