День народження факультету
У часи зародження (1615 р.) та становлення Києво-Могилянської академії як вищого навчального закладу в її структурі не було окремого правничого класу (факультету). Однак сучасні дослідники історії академії та її внеску у вітчизняну юридичну освіту і науку (З. Хижняк, В. Маньківський, К. Губар та інші) у своїх працях довели, що академія значною мірою компенсувала відсутність в Україні-Гетьманщині юридичних факультетів, а навчальний процес у ній був зорієнтований на те, аби випускники отримували філософські, політичні та юридичні знання, необхідні для успішної служби на судових та канцелярських посадах.
Ознайомлення зі здобутками тогочасної юридичної думки, зокрема її природно-правовим напрямом, було обов’язковою складовою багатьох навчальних програм. Показовим є той факт, що із 16 членів Комісії, які поставили свій підпис під остаточним текстом проєкту українського кодексу «Права, за якими судиться малоросійський народ», безпосередній стосунок до академії мали щонайменше 13 осіб (К. Губар).
Невдовзі після відродження Академії (1991 р.) було засновано факультет правничих наук (1996 р.), якому нині виповнюється 25 років. Це порівняно невеликий час для становлення та розвитку юридичної школи. Протягом короткого терміну Могилянська правнича школа посіла лідерські позиції у вітчизняній юридичні освіті:
- факультет визнано найкращою правничою школою України за рейтингом Асоціації правників України;
- факультет є багаторазовим переможцем рейтингу працедавців (журнал “Гроші”);
- випускники бакалаврської програми “Право” демонструють найкращі результати складання єдиного фахового вступного випробовування;
- факультетські команди є найуспішнішими в міжнародних студентських змаганнях, що проводяться у формі модельних судових процесів, і єдиними в Україні, які виборювали перемоги у цих змаганнях (Telders International Law Moot Court Competition, European Human Rights Moot Court Competition);
- факультет був ініціатором запровадження єдиного фахового випробовування при вступі на магістерські програми та єдиного державного кваліфікаційного іспиту для отримання магістерського диплому;
- представники факультету активно долучилися до створення бакалаврського та магістерського освітніх стандартів, що дозволило імплементувати у ці нормативні документи багато здобутків освітніх програм, які діють на факультеті.
Своє 25-річчя факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» зустрічає як елітна юридична школа, що створює, зберігає та поширює знання у галузі права. Правничий факультет є частиною Могилянської спільноти, яка формує високоосвічену, національно свідому, чесну, небайдужу, творчу особистість, здатну незалежно мислити і відповідально діяти згідно з принципами добра та справедливості для розвитку відкритого і демократичного суспільства.