Продовжиться плідна співпраця студентів факультету правничих наук та їх німецьких колег
Упродовж 2024–2025 років на базі факультету правничих наук НаУКМА виконуватимуться два науково-дослідні проєкти спільно з німецькими партнерами. Співпраця здійснюватиметься у відповідності з наказом Міністерства освіти і науки України від 15.03.2024 № 337 «Про фінансування спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів у 2024 році».
Виконання першого проекту – «Електронне правосуддя у фокусі: Порівняльне дослідження Німеччини та України» у якості наукового керівника очолить кандидат юридичних наук, доцент, декан факультету Володимир Венгер.
Завданням проєкту є здійснення порівняльно-правового дослідження впровадження електронного правосуддя в Німеччині та Україні. Метою порівняння юридичних і фактичних обставин застосування електронного документообігу та проведення судових засідань у режимі відеоконференції є надання імпульсів для подальшого розвитку відповідних цифрових можливостей у країнах-учасницях. Водночас, на основі цієї «цифрової основи» будуть проводитися подальші дослідження щодо того, чи може і як може судова влада використовувати програми штучного інтелекту та великі мовні моделі (такі як ChatGPT).
Партнером проєкту у Німеччині стане Кельнський університет прикладних наук.
Другий проєкт – «Справедливий перехід: Право на працю після війни. Гідна праця та повоєнна економіка України» виконуватиметься під науковим керівництвом кандидата юридичних наук Івана Яцкевича.
Метою проєкту є аналіз заходів, яких необхідно вжити в українському законодавстві для «забезпечення поваги до прав людини та верховенства права, включаючи повагу до основоположних принципів та прав на працю та міжнародних трудових стандартів, зокрема тих прав та принципів, що стосуються зайнятості та гідної праці», а також сприяння «повноцінній, продуктивній, вільно обраній зайнятості та гідній праці».
Партнером проекту у Німеччині стане Європейський університет Віадрина.