Засідання Читацького клубу: обговорення книги Майкла Льюїса «П’ятий ризик»
Відбулося відкрите засідання Читацького клубу, започаткованого Києво-Могилянською школою врядування імені Андрія Мелешевича факультету правничих наук і Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів.
Темою чергової зустрічі, організованої в межах вивчення дисципліни «HR-менеджмент та професійний розвиток в демократичному врядуванні» слухачами першого року навчання освітньо-наукової програми «Суспільна політика і врядування», стало обговорення книги Майкла Льюїса «П’ятий ризик».
«Яких очікувати наслідків, коли контроль в уряді отримають люди, що гадки не мають, як він функціонує?» – такий ключовий рефрен цікавої оповіді про історію переходу влади від адміністрації Барака Обами до адміністрації Дональда Трампа. Автор спонукає розмірковувати над тим, що є державною службою, і, взагалі, що таке служіння. Достатньо важко пояснити справжню ціну державної служби людям, які не звертають на неї увагу або ж уявляють її непідвладною їм силою. «Поняття Громадянина замінили на Споживача. Люди вважають, що уряд – їхній офіціант чи консьєрж, а не спільне благо», – стверджує одна з героїнь книги Кеті Салліван, яка обіймала високу державну посаду в американській адміністрації.
Формат Читацького клубу дозволив активно обговорити непрості проблеми, з якими має справу сучасна державна служба, виявити цікаві паралелі між функціонуванням урядових машин України й США.
Як завжди, у відкритому засіданні Клубу взяли участь не лише студенти й викладачі Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича факультету правничих наук, але й чинні державні службовці, а також друзі Клубу з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».